Gdzie lepiej mieszkać? Czy w mieszkaniu w centrum? Czy w domu na obrzeżach?

Gdzie lepiej mieszkać? Czy w mieszkaniu w centrum? Czy w domu na obrzeżach?

Przed Tobą kupno swoich własnych czterech kątów? Pierwsza decyzja, którą musisz podjąć dotyczy lokalizacji. Od niej mogą być też uzależnione inne czynniki, takie jak cena czy możliwa wielkość nieruchomości. Jeśli nie jesteś jeszcze zdecydowany i potrzebujesz porady, to zapraszamy do zapoznania się z artykułem - skorzystaj ze wskazówek specjalistów w branży nieruchomości!

Mieszkanie w centrum miasta – dla kogo?

Jeśli lubisz znajdować się “w centrum wydarzeń”, to tętniące życiem miasto będzie dobrą opcją dla Ciebie. To wygodne rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć blisko do pracy, do szkoły, na uczelnię, a także do różnego rodzaju sklepów.

Mieszkanie w mieście będzie dla Ciebie komfortowe, jeśli nie masz dużych potrzeb pod względem przestrzeni. W centrum trudno o wielopokojowy lokal o dużej powierzchni i to w przystępnej cenie. Najczęściej spotykane są przytulne kawalerki, lokale dwupokojowe oraz trzypokojowe.

Jesteś osobą towarzyską? Chętnie wychodzisz do restauracji, kawiarni, klubów, galerii? W takim razie mieszkanie w mieście jest dla Ciebie. Przebywanie na co dzień w centrum to najlepsze wyjście, jeśli chętnie uczestniczysz w wydarzeniach kulturalnych i korzystasz z kina, teatru czy muzeów.

Nie jest dla Ciebie, jeśli nie przepadasz za hałasem, wszechobecnymi tłumami i widokiem z okna na “betonowe lasy”. Musisz liczyć się z bardziej zanieczyszczonym powietrzem i staniem w korkach. Jeśli będziesz chciał przebywać na łonie natury, koniecznością będzie dalsza wyprawa do lasu czy nad jezioro, których w centrum miasta nie ma.

Mieszkanie w domu za miastem – dla kogo?

Dom za miastem to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie przestrzeń - i w domu, i dookoła niego. Dla tych, którzy lubią świeże powietrze, widok natury za oknem do porannej kawy. Jeśli zależy Ci na możliwości wyjścia na spacer do lasu czy na łąkę, to możesz to mieć na wyciągnięcie ręki.

Domy na sprzedaż dostępne są w różnych konfiguracjach: wiele pokojów, piętro lub parter, z garażem, z ogrodem... Możesz wybrać przestrzeń dostosowaną do Twoich wymagań. Warto też pomyśleć o domu za miastem, jeśli planujesz mieć dużą rodzinę i chcesz zapewnić rodzinie ustronne miejsce do życia.

Równocześnie plusem i minusem tej opcji jest odległość od miasta. Plusem z powyższych powodów, minusem z powodu dojazdu do pracy, szkoły czy trudności w szybkim dostaniu się do dużych sklepów, do lekarza czy na siłownię. Komunikacja za miastem nie jest tak dobrze rozwinięta, jak w centrum, więc musisz pomyśleć o własnym samochodzie.

Niezależnie od tego, co wybierzesz – zapraszamy do skontaktowania się z nami. Chętnie znajdziemy dla Ciebie idealne miejsce do życia; czy to z rynku pierwotnego, czy wtórnego.

Napisz do nas

Proszę wypełnić to pole
Proszę wypełnić to pole
Proszę wypełnić to pole
Proszę wypełnić to pole